Auktionspreisarchiv

Auktion: Algemene Kunst- en Antiekveiling
wurde versteigert am: 22. März 2016
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

Bernard Buffet (1928-1999)

Archiv
Schätzpreis: 20.000 € - 30.000 €
ca. 22.199 $ - 33.299 $
Zuschlagspreis:  n. a.
Los-Nr. 4575, Aufrufe: 42

Bernard Buffet (1928-1999) 'Roses jaunes fond vert'. De authenticiteit van dit werk is op basis van een foto bevestigd door Galerie Maurice Garnier. Herkomst: Galerie d'Eendt. Het enorme oeuvre van de Franse kunstenaar Bernard Buffet (1928 -1999) varieert van stillevens, naakten, zelfportretten tot aan stadsgezichten en landschappen. Tevens ontwierp hij theaterdecors. Vanaf zijn zeventiende exposeerde Buffet al in de Parijse galerie van Maurice Garnier. Garnier zag kracht en originaliteit in de jonge Buffet. Buffet geeft voornamelijk tragische gebeurtenissen weer uit de Franse maatschappij van vlak na de Tweede Wereldoorlog. Zijn voorstellingen verbeelden grillige interieurs en stadsgezichten bevolkt met graatmagere, hoekige figuren omlijnd met donkere contouren. De indringende werken sluiten aan bij de destijds populaire filosofie van het existentialisme. Andy Warhol was een trouwe fan van zijn werk en verklaarde ooit: "Er is één grote schilder in Frankrijk en dat is Bernard Buffet� [1] board, gesign. r.o., 35 x 27 cm.

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: De Zwaan
Titel: Algemene Kunst- en Antiekveiling
Auktionsdatum: 22.03.2016 - 05.04.2016
Adresse: De Zwaan
Keizersgracht 474
(bij de Leidsestraat)
1017 EG Amsterdam
Niederlande
[email protected] · +31 (0)20 6220447 · +31 (0)20 638 45 76