Wojtek Bakowski (b. 1979) Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008 r. akwarela na kliszy oraz odbitka na papierze fotograficznym, 24 x 40 cm, wymiary pracy z ramą: 43 x 53 cm sygnowany i datowany p.d.: 'WSB 08' Absolwent ASP w Poznaniu. W 2005 uzyskał dyplom w zakresie audioperformance w pracowni prof. Leszka Knaflewskiego oraz animacji w pracowni prof. Hieronima Neumana. W 2004 założył grupę muzyczną KOT, w której pisze teksty i muzykę. Jest też liderem zespołów muzycznych ‘Czykita’ i ‘Niwea’ oraz członkiem stowarzyszenia PINKPUNK. W 2007 wspólnie z Radosławem Szlagą, Tomaszem Mrozem, Konradem Smoleńskim i Piotrem Bosackim utworzył grupę artystyczną PENERSTWO. Pierwszą jego indywidualną wystawą była prezentacja rysunków i filmów animowanych zatytułowana ‘Idziesz ze mną? Gdzie? W dupę ciemną’ w 2008 w warszawskiej galerii Leto, powtórzona w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. W 2009 zdobył nagrodę ‘Spojrzenia’ . W tym samym roku jego prace stanowiły część wystawy zbiorowej pt. „The Generational: Younger Than Jesus” w nowojorskim New Museum. Zaś w roku 2011 otrzymał nagrodę ‘Paszport Polityki’ za sztukę będącą oryginalnym połączeniem brutalności i liryzmu, za nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu ‘artysta multimedialny’. Bąkowski został doceniony przede wszystkim za dokonania ostatnich lat, a w szczególności swoje oryginalne, non-camerowe filmy animowane, malowane bezpośrednio na taśmie, z towarzyszącą obrazom melorecytacją autora. Prace Bąkowskiego prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w: Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Gare Saint Sauveur na Festivalu LILLE 3000 we Francji, Kunstverein we Freiburgu, Sainsbury Centre for Visual Arts w Norwich. estymacja: 6 000 - 9 000