Aleksandra Urban (ur. 1978 r.) "Pokój 202", 2008 r. olej/płótno, 100 x 120 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Alex Urban 2008 | ''pokój 202'' ' WYSTAWIANY: - "Aleksandra Urban i Małgorzata Skrzetuska. Double Check", Galeria Leto, Warszawa 14 marca -7 kwietnia 2008 Studiowała malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na ASP we Wrocławiu. W 1998 r. i w 2003 r. stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoją twórczość wielokrotnie prezentowała na wystawach w kraju i za granicą, między innymi we Frankfurcie nad Menem, Rostoku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Jest obdarzona nieposkromioną wyobraźnią, która pozwala zapełniać płótna sytuacjami z pogranicza jawy i snu. estymacja: 5 000 - 8 000