Auktionsarchiv: Los-Nr. 24

Lukasz Huculak (b. 1977)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.000 PLN
ca. 804 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 24

Lukasz Huculak (b. 1977)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.000 PLN
ca. 804 $

Lukasz Huculak (b. 1977) "Podmuch III", 2014 r. tempera/deska, 70 x 100 cm sygnowany i datowany l.g.: 'Huculak 14’ na odwrociu naklejka z Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie WYSTAWIANY: -''Detale i Przestrzenie'', wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 30 stycznia - 1 marca 2015 LITERATURA: -''Detale i Przestrzenie'', katalog wystawy, Sopot 2015, s. 112-113 (il.) Studiował na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, a swój dyplom uzyskał w pracowniach prof. Stanisława Kortyki i prof. Wojciecha Kaniowskiego w 2002 r. Artysta używa ograniczonej palety barw koncentrując się na zestawieniach zgaszonych i wytłumionych, podkreślających ascetyzm przedstawień. Ukazuje wzajemne relacje między przedmiotem a przestrzenią, w której ten przedmiot się znajduje. Maluje nie tylko martwe natury. Lubi też pejzaże, zwłaszcza miejskie. Emanuje z nich leniwa i senna atmosfera dziwności bliska nadrealistom. estymacja: 5 000 - 7 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 24
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 24
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600