Contemporary Polish Art, 23 April 2015, 19:00

Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
[email protected] · +48 (0)22 1636600

Datum der Auktion: 23.04.2015

Zurück

Bild
Paulina Olowska (b. 1976)

Paulina Olowska (b. 1976) "Corespondence", 2001 r. olej/płótno, 50 x 40 cm sygnowana i opisana na odwrociu: ‘OLOWSKA | CORESPONDENCE’ Paulina Ołowska to artystka wszechstronna. Poza tradycyjnym malarstwem sztalugowym uprawia fotografię, tworzy kolaże i instalacje, jest autorką filmów wideo i

Los #: 1

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Wilhelm Sasnal (b. 1972)

Wilhelm Sasnal (b. 1972) Bez tytułu, 2001 r. olej/płótno, 40 x 40 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ''WILHELM SASNAL | 2001' Rok 2001 to intensywny okres w artystycznej karierze Wilhelma Sasnala. Wraz z Rafałem Bujnowskim, Markiem Firkiem, Józefem Tomczykiem i Marcinem Maciejowskim współtworzył

Los #: 2

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Rafal Bujnowski (b. 1974)

Rafal Bujnowski (b. 1974) Jak narysować papieża, 2001 r. ołówek/papier, 21 x 30 cm Rafał Bujnowski urodził się w Wadowicach – mieście, z którego pochodził Karol Wojtyła. W ciągu kilku lat (między 2001 a 2005 rokiem) artysta stworzył szereg prac związanych z osobą papieża. Pierwszą był obraz-schemat

Los #: 3

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Marcin Maciejowski (b. 1974)

Marcin Maciejowski (b. 1974) Gdy czuję ten zapach nowych butów zapominam o trudach życia ołówek/papier, 16 x 14 cm (w świetle passe-partout) „Artysta pokazuje, że najbardziej adekwatnym środkiem do opisania współczesności jest komiks, wystarczająco nieskomplikowany wizualnie i nie wymagający zbyt

Los #: 4

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Rafal Bujnowski (b. 1974)

Rafal Bujnowski (b. 1974) Ekran plazmowy, Kaseta VHS, Pilot, 2001 r. olej, akryl/płótno, wymiar ekranu: 57,5 x 80 cm, wymiary kasety VHS: 11 x 19 cm, wymiary pilota: 18 x 7 cm wszystkie prace sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: 'EKRAN PLAZMOWY / Bujnowski / 2001'; 'KASETA VHS | BUJNOWSKI

Los #: 5

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Norman Leto (b. 1980)

Norman Leto (b. 1980) "Obraz na 25te urodziny" - dyptyk, 2005 r. olej/płyta, 80 x 60 cm (każda część) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OBRAZ | 25TE | URODZINY | (P)/(L) | BANACH 2005' WYSTAWIANY: - „Łukasz Banach. Selected works 2002 – 2005”, wystawa indywidualna, Belvedere Gallery

Los #: 6

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Pawel Matyszewski (b. 1984)

Pawel Matyszewski (b. 1984) "Pareidolia", 2011 r. akryl/płótno, 150 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAREIDOLIA | 2011 | PAWEŁ MATYSZEWSKI' WYSTAWIANY: - "Dekada", wystawa zbiorowa, Galeria Piekary, Poznań, 19 kwietnia -29 maja 2013 Podstawowym medium twórczej wypowiedzi Pawła

Los #: 8

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Aneta Grzeszykowska (b. 1974)

Aneta Grzeszykowska (b. 1974) "Kate's Portfolio", ed. 4/7, 2003 r. fotografia barwna, c-print na dibondzie, 100 x 100 cm sygnowana, opisana i datowana na odwrociu: ‘KATE’S PORTFOLIO | 2003 | ed. 4/7 | Grzeszykowska’ Praca „Kate’s Portfolio” prezentuje osobisty, intymny przekrój przez garderobę

Los #: 9

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Marta Deskur (b. 1962)

Marta Deskur (b. 1962) Z cyklu "Rodzina", Misiu i Monia, ed. 2/5, 1999 r. fotografia barwna/lightbox , 130 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '''MISIU I MONIA'' | 1999 | edycja 2/5 | MARTA DESKUR' WYSTAWIANY: - "Marta Deskur: not to be touche", wystawa indywidualna

Los #: 10

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Wojtek Bakowski (b. 1979)

Wojtek Bakowski (b. 1979) Przykre wakacje, ed. 1/1, 2008 r. akwarela na kliszy oraz odbitka na papierze fotograficznym, 24 x 40 cm, wymiary pracy z ramą: 43 x 53 cm sygnowany i datowany p.d.: 'WSB 08' Absolwent ASP w Poznaniu. W 2005 uzyskał dyplom w zakresie audioperformance w pracowni prof. Leszka

Los #: 13

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Anna Molska

Anna Molska Rafał - tryptyk, ed. 3/3, 2006 r. fotografia czarno-biała/papier fotograficzny, 26,5 x 17 cm (wymiar każdej fotografii w świetle passe-partout) każda część na odwrociu sygnowana i datowana: ‘Anna Molska, 2006 | ed. 3/3’ Artystka sztuk wizualnych, posługuje się głównie medium filmowym. W

Los #: 14

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Dorota Nieznalska (ur. 1973 r.)

Dorota Nieznalska (ur. 1973 r.) Jewellery cz. 1, ed.1/3, 2010 r. fotografia barwna/lightbox, 70 x 60 cm WYSTAWIANA: - „196 k.k.” - photography, video, wystawa indywidualna, Galeria Ego, Poznań, 3 lutego 2012 - 3 marca 2012 Prezentowana praca stanowi przykład realizacji typowej dla twórczości

Los #: 15

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Tomasz Musiał (1974, Częstochowa)

Tomasz Musiał (1974, Częstochowa) Orzeł Biały, 2005 r. akryl/płótno, 145 x 145 cm sygnowany p.d.: ‘T. MUSIAŁ’ oraz napis l.d.: 'ORZEŁ' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘ORZEŁ BIAŁY (WHIPPING) | TOMASZ MUSIAŁ 2005 | AKRYL’ oraz nalepka wystawowa z Galerii Olimpus. Do pracy dołączona jest

Los #: 16

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Jadwiga Sawicka (b. 1959)

Jadwiga Sawicka (b. 1959) Płacz płać, 2008 r. olej/płótno, 60 x 50 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2008' WYSTAWIANY: - ''Miła i dobra'', wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24 października - 22 listopada 2008 Artystka zajmuje się malarstwem, fotografią, wykonuje

Los #: 17

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Laura Pawela (b. 1977)

Laura Pawela (b. 1977) Przerwij, 2003 r. akryl/płótno, 40 x 80 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'LAURA PAWELA | 2003' WYSTAWIANY: - „Reality_LP’’, wystawa indywidualna, Galeria ‘’Okna’’, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 7 maja - 6 czerwca 2004 Zasadniczą formą artystycznej ekspresji w obrazach

Los #: 19

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Agnieszka Polska (b. 1985)

Agnieszka Polska (b. 1985) Bez tytułu (Kalendarz), 2008 r. kredka/papier, 32 x 44 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' ''Bez tytułu (Kalendarz)'' | Agnieszka Polska 2008 | [sygnatura]' WYSTAWIANY: - „Agnieszka Polska. Kalendarz’’, wystawa indywidualna, Galeria Nova, Kraków, 6 czerwca -31

Los #: 20

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Monika Szwed (b. 1978)

Monika Szwed (b. 1978) Z cyklu "Strefa", 2009 r. technika własna/papier, 75 x 68 cm WYSTAWIANY: - "Strefa", wystawa indywidualna, Galeria Ego, Poznań, 6 listopada - 1 grudnia 2009 Monika Szwed jest absolwentką ASP w Poznaniu; dyplom uzyskała w roku 2003 na wydziale Edukacji Artystycznej oraz w

Los #: 21

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Bartek Otocki (b. 1978)

Bartek Otocki (b. 1978) Z cyklu "Yang", 2015 r. olej/płótno, 120 x 120 cm sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'B. OTOCKI, Z CYKLU "YANG" 2015' Dyplom z malarstwa uzyskał w 2003 roku w prac. prof. Ryszarda Hungera w ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Doktorat z malarstwa obronił w

Los #: 23

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Lukasz Huculak (b. 1977)

Lukasz Huculak (b. 1977) "Podmuch III", 2014 r. tempera/deska, 70 x 100 cm sygnowany i datowany l.g.: 'Huculak 14’ na odwrociu naklejka z Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie WYSTAWIANY: -''Detale i Przestrzenie'', wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 30 stycznia - 1 marca 2015

Los #: 24

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Izabela Chamczyk (b. 1980)

Izabela Chamczyk (b. 1980) "Związek", 2014 r. akryl, olej, farba ftalowa/płótno, 70 x 100 cm sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'ZWIĄZEK | I. Chamczyk | 2014' Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu. Malarka-performerka-buntowniczka. Tworzy sztukę procesualną. Pracuje w

Los #: 25

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Tomasz Kowalski (b. 1984)

Tomasz Kowalski (b. 1984) Bez tytułu, 2006 r. akwarela/papier, 30 x 33,5 cm sygnowany i datowany p.d.: 'TK 06' Malarstwo Kowalskiego cechuje oniryczny nastrój, klimat przesycony atmosferą malarstwa dawnych mistrzów takich jak Peter Breugel czy artyści włoskiego renesansu. Charakterystyczne są dla

Los #: 26

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Aleksandra Urban (ur. 1978 r.)

Aleksandra Urban (ur. 1978 r.) "Pokój 202", 2008 r. olej/płótno, 100 x 120 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Alex Urban 2008 | ''pokój 202'' ' WYSTAWIANY: - "Aleksandra Urban i Małgorzata Skrzetuska. Double Check", Galeria Leto, Warszawa 14 marca -7 kwietnia 2008 Studiowała malarstwo na

Los #: 27

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Łukasz Surowiec (ur. 1985 r.)

Łukasz Surowiec (ur. 1985 r.) Korpus V, 2014 r. żeliwo, pleksi, wymiar ramy: 39 x 39 x 10 cm Rzeźbiarz, performer, twórca filmów wideo, autor akcji w przestrzeni publicznej. Ukończył Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował również na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz

Los #: 29

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Tomasz Mazur (ur. 1973 r.)

Tomasz Mazur (ur. 1973 r.) "Shopping", 2005 r. akryl, olej/płótno, 100 x 125 cm sygnowany i datowany p.d.: 'T. MAZUR 05' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMASZ MAZUR | shopping | (100 x 125) 2005' WYSTAWIANY: - "17 mgnień wiosny. Młoda polska sztuka z kolekcji Galerii Piekary", Państwowa

Los #: 30

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Basia Banda (b. 1980)

Basia Banda (b. 1980) Małpa, 2005 r. akryl, olej/płótno, 100 x 100 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'BASIA BAŃDA | 2005' WYSTAWIANY: - "Basia Bańda", wystawa indywidualna, BWA Zielona Góra, grudzień 2006 - styczeń 2007 LITERATURA: - Basia Bańda, katalog wystawy indywidualnej, Zielona Góra 2006

Los #: 31

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Michal Szuszkiewicz (b. 1983)

Michal Szuszkiewicz (b. 1983) "Brudny pies", 2014 r. olej/płótno, 54 x 73 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SZUSZKIEWICZ | ''BRUDNY PIES'' | OLEJ NA PŁÓTNIE | 54 x 73 cm | 2014' W roku 2007 obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. J

Los #: 32

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Magdalena Cybulska (b. 1977)

Magdalena Cybulska (b. 1977) XV, z cyklu "Święte obrazki", 2012 r. olej/płótno, 40 x 50 cm sygnowany i datowany p.d.: 'ceba 12' na odwrociu opisany na blejtramie: 'ŚWIĘTE OBRAZKI XV' WYSTAWIANY: - "Święte obrazki", wystawa indywidualna, Galeria Fibak, Warszawa, 22 listopada - 13 grudnia 2012

Los #: 33

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Bartek Buczek (ur. 1987 r.)

Bartek Buczek (ur. 1987 r.) Imhotep, 2012 r. olej/płótno, 160 x 160 cm sygnowany i opisany na blejtramie: 'BARTEK BUCZEK "IMHOTEP" ' WYSTAWIANY: - "Czarny charakter", wystawa indywidualna, Bank Pekao Project Room, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 10 - 30 czerwca 2013 Absolwent ASP w Katowicach

Los #: 35

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Anna Okrasko (b. 1981)

Anna Okrasko (b. 1981) Bez tytułu, z cyklu "Lamperie", 2006 r. akryl/płótno, 24 x 18 cm na odwrociu opisany: 'bez tytułu, z cyklu ''Lamperie'', 2006, akryl na płótnie, 18 x 24 cm | [sygnatura]' W latach 1999-2004 studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom (w pracowni prof. Leona

Los #: 36

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015

Bild
Przemyslaw Matecki (b. 1976)

Przemyslaw Matecki (b. 1976) Bez tytułu, 2008 r. olej, collage/płótno, 120 x 114 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P. MATECKI | 2008 | ‘’BEZ TYTUŁU’’ ‘ oraz nalepka wystawowa galerii Carlier | Gebauer z opisem pracy WYSTAWIANY: - „Przemek Matecki”, wystawa indywidualna, galeria Carlier

Los #: 40

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 23.04.2015