Auktionsarchiv: Los-Nr. 26

Tomasz Kowalski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
4.000 PLN
ca. 1.073 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 26

Tomasz Kowalski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
4.000 PLN
ca. 1.073 $

Tomasz Kowalski (b. 1984) Bez tytułu, 2006 r. akwarela/papier, 30 x 33,5 cm sygnowany i datowany p.d.: 'TK 06' Malarstwo Kowalskiego cechuje oniryczny nastrój, klimat przesycony atmosferą malarstwa dawnych mistrzów takich jak Peter Breugel czy artyści włoskiego renesansu. Charakterystyczne są dla niego odrealnione pejzaże utrzymane w ciepłej, stonowanej kolorystyce. Niewielkie, drobiazgowo wypracowane kompozycje zaludnione bywają niekiedy tajemniczymi figurami bardziej przypominającymi manekiny aniżeli postaci ludzkie, wyłaniające się z bujnej roślinności. Chętnie ilustruje też mikrokosmos owadów, konstruuje światy wypełnione zagadkowymi mechanizmami i obiektami o trudnej do określenia funkcji. Z obrazów Kowalskiego emanuje niepokojąca atmosfera, przedstawione postaci znajdują się w sytuacji trudnego do sprecyzowania niebezpieczeństwa. Tomasz Kowalski ukończył studia na wydziale Malarstwa krakowskiej ASP (2004-2009). Jest członkiem efemerycznych formacji muzycznych Anna Dymna Ensemble i Masters of the Universe. Mieszka i pracuje w Berlinie i Krakowie. Prace artysty prezentowane były m.in. na Art Basel Miami Beach, carlier | gebauer w Berlinie, Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, Galerii Pies w Poznaniu, BWA w Zielonej Górze czy Galerii Nova w Krakowie. estymacja: 4 000 - 6 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 26
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 26
23.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600