Auktionsarchiv: Los-Nr. 38

Wladyslaw Jahl (1886 - 1953)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.500 PLN
ca. 938 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 38

Wladyslaw Jahl (1886 - 1953)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
3.500 PLN
ca. 938 $

Wladyslaw Jahl (1886 - 1953) Teka Życie Fryderyka Chopina, 1949 r. akwaforta/papier, Teka 14 akwafort, 27 x 21 cm (odbitka) 38 x 28 cm (arkusz) sygnowane ołówkiem "Jahl". nakład 130 egz. numerowanych, egz. nr VI, z czego egz. od I do XV wyłączone ze sprzedaży; Studiował prawo we Lwowie oraz historię sztuki w Krakowie. Malarstwa uczył się w Paryżu i u Józefa Pankiewicza w Hiszpanii (od ok. 1917 r.). Stale mieszkał w Paryżu, ale często jeździł do Hiszpanii, gdzie pracował jako kierownik artystyczny kilku pism i scenograf Teatru Odeon w Madrycie. Związany był ze środowiskiem École de Paris - zaprzyjaźniony m.in. z Mojżeszem Kislingiem i Melą Muter - wystawiał na paryskich Salonach, a także w Madrycie, Rzymie i Nowym Jorku. Brał udział także w wystawach krajowych. Jego sztuka ukształtowała się w kręgu wpływów J. Pankiewicza, środowiska École de Paris oraz fascynacji barokowym malarstwem hiszpańskim, zwłaszcza obrazami El Greca. W czasie wojny zaginął duży zespół prac artysty pozostawiony w jego paryskiej pracowni. Malował pejzaże, martwe natury i sceny rodzajowe. estymacja: 3 500 – 7 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 38
16.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 38
16.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600