Auktionsarchiv: Los-Nr. 35

Jozef Mehoffer (1869 - 1946)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
900 PLN
ca. 241 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 35

Jozef Mehoffer (1869 - 1946)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
900 PLN
ca. 241 $

Jozef Mehoffer (1869 - 1946) Projekt okładki do Sztuki Polskiej, 1903 r. litografia/papier, 37,5 x 27,5 cm sygnowana i datowana na płycie l.d.: 'JÓZEF MEHOFFER | 1903' album "Sztuka Polska" ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie LITERATURA: - Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119 Był malarzem, grafikiem, dekoratorem, scenografem i pedagogiem. Malarstwa uczył się w latach 1887-94 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki, równocześnie studiując prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kontynuował naukę w paryskich uczelniach: Académie Julian, Académie Colarossi (u P. - J. Blanca, G. Courtoisa) i École des Beaux-Arts (u L. Bonnata). Po studiach w latach 1894-96 przebywał na zmianę w kraju, Paryżu i w Szwajcarii. Za projekt witraży do kolegiaty we Fryburgu otrzymał I nagrodę na międzynarodowym konkursie (realizacja witraży trwała do roku 1934). W roku 1896 zamieszkał w Krakowie, a od 1900 roku był wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych. Był członkiem i współzałożycielem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka (1897 r.). Malował dekoracyjne portrety, kompozycje symboliczne, pejzaże i martwe natury. estymacja: 500 – 1 500

Auktionsarchiv: Los-Nr. 35
16.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 35
16.04.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600