ERIK OLSON 1901-1986 Veronicas svetteduk Signerad och daterad Erik Olson 1960. Olja på duk fäst på pannå 120 x 88 cm. UTSTÄLLD Människans anlete, utställning 252, Riksförbundet för Bildande Konst, katalognr 45