TORSTEN JOVINGE 1898-1936 Söder Mälarstrand - Utsikt från Skinnarviksringen Signerad Jovinge. Olja på duk, 33,5 x 41,5 cm. Intygad på baksidan av konstnärens hustru Stella Jovinge-Söderberg.