Raport przy stogu siana, 1940 r.
olej, płótno, 51 × 42,5 cm sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/1940 na krośnie dwie odwrocie autorskie pieczęcie: Stwierdzam autentycz/ność tego obrazu/ Jerzy Kossak (słabo widoczna), oraz okrągła pieczątka z herbem Kos i napisem w otoku: JERZY KOSSAK Kraków. Pl. Kossaka 4 oraz nalepka z numerem: K2 – 5 Analogiczna praca, powstała w 1935 roku jest reprodukowana w monografii Kazimierza Olszańskiego pod nr 172 (por. K. Olszański, Jerzy Kossak Wrocław 1992)..