Obrona klasztoru w 1831 r. (Czwartacy pod Ostrołęką), 1931 r.
olej, płótno, 100 × 150 cm sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1931 Wystawiany i reprodukowany: Kossakowie, Juliusz Kossak/Leon Kossak/ Wojciech Kossak/Jerzy Kossak/Karol Kossak; Państwowa Galeria Sztuki, 8 lipca – 2 października 2016 r, ilustr. s. 164. Opisany s. 195