Cyryl Polaczek (ur. 1989, Zielona Góra) Bez tytułu, 2013 r. olej/płótno, 30 x 24 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Cyryl | Polaczek | 2013’ Estimate: 1 800 - 2 800 PLN PLN EUR GBP USD 421 - 655 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Cyryl Polaczek w swojej twórczości zwraca się zarówno w stronę abstrakcji, jak i fantazyjnych, nastrojowych motywów figuralnych o onirycznym charakterze. Jednym z powracających zagadnień w jego malarstwie jest tworzenie iluzji kształtów i form za pomocą charakterystycznej, wypukłej linii nałożonej na monochromatyczną powierzchnię malarską lub poprzez użycie jej negatywu – linii wyżłobionej w materii farby. Malarz podejmuje w nich kolejne problemy układów form – w swoich pracach zmienia kolorystykę podłoża. Prezentowany obraz należy do serii prac artysty, w których na abstrakcyjnym tle rysuje się struktura botanicznej materii. About Artist W latach 2008-10 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w 2012 na Universitat der Kunste w Berlinie, a 2010-14 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, której jest absolwentem - Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, promotor prof. Andrzej Bednarczyk. Zwycięzca konkursu Artystyczna Podróż Hestii, co zaowocowało rezydencją w Nowym Jorku. Jako student oddawał się nomadycznym podróżom: zaczął ASP w Gdańsku by po przystankach w Berlinie obronić dyplom w Krakowie. Wystawia często zarówno sam, jak i w towarzystwie Potencji - Grupy, którą współtworzy wraz z Karoliną Jabłońską i Tomaszem Kręcickim. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78337 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19