Bronisława Rychter - Janowska (1868 Kraków - 1953 Kraków) Sad nocą, 1921 r. olej/tektura, 17 x 28 cm (w świetle passe - partout) sygnowany, datowany oraz dedykacja l.d.: 'Marci - Złotemu dziecku | B. RYCHTER - JANOWSKA | 1921' Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 r. miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne. Estymacja: 3 500 - 5 000