Bronisława Rychter - Janowska (1868 Kraków - 1953 Kraków) Przed dworkiem olej/tektura, 17,5 x 25,5 cm sygnowany l. d.: 'B. RYCHERT - JANOWSKA' na odwrocie odręczna dedykacja: 'Wielmożny Panie Profesorze! | Po powrocie do Krakowa śpieszę złożyć Panu | profesorowi moje najgorętsze podziękowanie | za najżyczliwszą opiekę dla mego protegowanego | J. Ol(?) a polecając go nadal łaskawym wzglę - | dom pana Profesora łączę wyrazy wysokiego | podziękowania z jakim pozostaję | Bronisława Rychter - Janowska | 1930 r. Przepraszam za bilet, ale innego | nie mam w tej chwili pod ręką.'