Bronisława Rychter - Janowska (1868 Kraków - 1953 Kraków) "Stary dwór", 1929 r olej/tektura, 40 x 49 cm sygnowany i datowany p.d.: 'B. RYCHTER - JANOWSKA 1929' Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 r. miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne. Estymacja 6 000 - 9 000