Auktionsarchiv: Los-Nr. 32

Bronisława Rychter - Janowska (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.610 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 32

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
5.000 PLN
ca. 1.610 $

Bronisława Rychter - Janowska (1868 Kraków - 1953 Kraków) "Stary dwór", 1929 r olej/tektura, 40 x 49 cm sygnowany i datowany p.d.: 'B. RYCHTER - JANOWSKA 1929' Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 r. miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne. Estymacja 6 000 - 9 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 32
28.11.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 32
28.11.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600