Les Caprices de Goya de Dalí, Esto es, ésto no es
plošný tisk, suchá jehla, lept na heliogravuře, 1977, 18,5 x 12,4 cm, sign. PD Dalí, č. 95/200, tištěno na papír BFK Rives France; španělský malíř, fotograf a sochař, který po celý svůj život věřil, že je reinkarnací svého zemřelého bratra. Svojí tvorbou inspirovanou hravým surrealismem, ovlivnil celé generace umělců. Celým jménem Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí y Domènech patří mezi nejvýznamnější a také nejvýraznější umělce 20. století. Mezi pařížské surrealisty byl přijatý v roce 1929 po natočení filmu Andaluský pes, na kterém spolupracoval s Luisem Buñuelem a do dnes je neodmyslitelně se surrealisty spjatý.
Literature: soupis W. Löpsinger - Salvador Dalí Catalogue Raisonné of Etchings and Mixed MEDIA PRINTS, č. 911