OLAV CHRISTOPHER JENSSEN Norge, född 1954 Sommarpalindrome No IV Signerad och daterad på baksidan Jenssen Lya 2000. Olja och akryl på duk, 32,5 x 42,5 cm. Signed and dated verso. Oil and acrylic on canvas. PROVENIENS Galleri Arnstedt & Kullgren, Östra Karup