OLAV CHRISTOPHER JENSSEN Norge född 1954 SommarPalindrome Signerad och daterad på baksidan Olav Christopher Jenssen 24 Juli 2000. Akvarell och olja på duk, 30 x 40 cm. Signed and dated verso. Watercolour and oil on canvas. PROVENIENS: Galleri Arnstedt & Kullgren, Båstad 2000