Leon Wyczolkowski (1852 - 1936) LUTNISTA (MĘŻCZYZNA W RENESANSOWYM KOSTIUMIE), 1891 R. olej/płótno, 116 x 90 cm sygnowany i datowany l. d.: 'L. Wyczółkowski | 1891' LITERATURA: Krystyna Kulig-Janarek, Wacława Milewska, Leon Wyczółkowski 1852-1936, s. 100, 101 (repr.), 301 (jako Lutnista) Katalog aukcji, Dom Aukcyjny Rempex, 39 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków, 22 października 1997, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 4/6, s. 41, poz. 364 (jako Mężczyzna w renesansowym kostiumie) OPINIE: Irena Bal