Wlodzimierz Kotkowski (1942 - 2011) "Trudna żegluga", 1978 r. akwatinta/papier, 56,5 x 58,5 cm (wymiary arkusza) sygnowany i datowany p.d.: 'WKotkowski 1978', tytuł autorski l.d.: "Trudna żegluga" oraz numer śr.d.: '24/50' Artysta, pedagog, wieloletni wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1967 roku w Pracowni Miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana. Związany był z krakowskim Wydziałem Grafiki od 1968 roku, gdzie prowadził autorską Pracownię Rysunku, a W latach 1987–90 był dziekanem tego wydziału. Na uczelni rzeszowskiej był jednym z głównych twórców i organizatorów Zakładu Grafiki, Rysunku i Teorii Wychowania Plastycznego (IWA - WSP Rzeszów). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie i w Krakowie oraz w Brugii, Mediolanie, w Bibliotece Narodowej w Warszawie i w Waszyngtonie, a także w Bibliotece Jagiellońskiej. W jego twórczości odnajdujemy prace graficzne - mezzotintę i barwną akwatintę, w późniejszym okresie eksperymentował z fotografią i graficznym zapisem cyfrowym.