Stanislaw Fijalkowski (b. 1922) "11 X 70", 1970 r. olej/płótno, 60,5 x 73 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'wrzesień 1970 FIJAŁKOWSK 11X70 41/70' POCHODZENIE: - Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 17.06.2009 - kolekcja prywatna „Coraz śmielej starałem się dochodzić do formy nie narzucającej jednej interpretacji, lecz pozostawiającej widzowi pełną swobodę sięgania do jego własnego świata nieuświadomionych lub przygłuszonych prawdziwych treści jego osobowości. Starałem się i staram się nadal stworzyć formę, która jest tylko początkiem kreowania przez widza dzieła, za każdym razem w innej postaci...” (Stanisław Fijałkowski estymacja: 30 000 - 40 000