Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Stanislaw Fijalkowski (b. 1922)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
75.000 PLN
ca. 20.384 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
75.000 PLN
ca. 20.384 $

Stanislaw Fijalkowski (b. 1922) "XXXXIV Autostrada", 1976 r. olej/płótno, 100 x 81 cm opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S.Fijałkowski - XXXXIV Autostrada - Zawrócenie z drogi pod wpływem złego| samopoczucia, 1976' POCHODZENIE: - zakup bezpośrednio od artysty - kolekcja prywatna, Nowy Jork WYSTAWIANY: - Galeria Zapiecek, Warszawa, 1976 - Dom Artysty Plastyka (Laureaci Nagrody C. K. Norwida), Warszawa, 1977 - Iran, Irak, 1977 - Galeria Hennig, 1977 - Galeria Leonard Klos, Varrelbusch, Niemcy, 1981 - Instytut Polski, Londyn, 1990 - Galeria Studio, Warszawa, 1990 „Myślę, że to, co niektórzy biorą tu za lirykę, jest przenikliwą samoświadomością, świadomością działania wyobrażeniowego, np. horyzontów na obrazie, linii ukośnych, równoległych, będących krawędziami „autostrad” postawionych na przekór perspektywie, wiedzą samodzielnie przeżytą, odnoszącą się do wykładni barw, kresek w grafice, do bieli papieru obramowanego czarną linią itp. Są to ogniwa wiedzy funkcjonującej bezsłownie, wyrażonej lakonicznie, już w postaci konkluzji.” Urszula Czartoryska [w:] Fijałkowski, Galeria Zapiecek, Warszawa 1976 estymacja: 75 000 - 85 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
26.02.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
26.02.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600