Stanislaw Fijalkowski (b. 1922) "XXXXIV Autostrada", 1976 r. olej/płótno, 100 x 81 cm opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S.Fijałkowski - XXXXIV Autostrada - Zawrócenie z drogi pod wpływem złego| samopoczucia, 1976' POCHODZENIE: - zakup bezpośrednio od artysty - kolekcja prywatna, Nowy Jork WYSTAWIANY: - Galeria Zapiecek, Warszawa, 1976 - Dom Artysty Plastyka (Laureaci Nagrody C. K. Norwida), Warszawa, 1977 - Iran, Irak, 1977 - Galeria Hennig, 1977 - Galeria Leonard Klos, Varrelbusch, Niemcy, 1981 - Instytut Polski, Londyn, 1990 - Galeria Studio, Warszawa, 1990 „Myślę, że to, co niektórzy biorą tu za lirykę, jest przenikliwą samoświadomością, świadomością działania wyobrażeniowego, np. horyzontów na obrazie, linii ukośnych, równoległych, będących krawędziami „autostrad” postawionych na przekór perspektywie, wiedzą samodzielnie przeżytą, odnoszącą się do wykładni barw, kresek w grafice, do bieli papieru obramowanego czarną linią itp. Są to ogniwa wiedzy funkcjonującej bezsłownie, wyrażonej lakonicznie, już w postaci konkluzji.” Urszula Czartoryska [w:] Fijałkowski, Galeria Zapiecek, Warszawa 1976 estymacja: 75 000 - 85 000