THORNTON WILLIS USA född 1936 Blue Waters Signerad och daterad på baksidan Thornton Willis -81. Olja på duk, 46 x 33 cm. Signed and dated verso. Oil on canvas. PROVENIENS: Galerie Nordenhake, Stockholm