Auktionsarchiv: Los-Nr. 132

Łukasz Stokłosa (ur. 1986, Kalwaria Zebrzydowska)

Aufrufpreis
10.000 PLN - 14.000 PLN
ca. 2.593 $ - 3.631 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 132

Aufrufpreis
10.000 PLN - 14.000 PLN
ca. 2.593 $ - 3.631 $
Zuschlagspreis:

Łukasz Stokłosa (ur. 1986, Kalwaria Zebrzydowska) Ca'Rezzonico, 2015 r. akryl/płótno, 40 x 50 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Łukasz | Stokłosa | 2015 r.’ Estimate: 10 000 - 14 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 339 - 3 274 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Łukasz Stokłosa od 2011 uwiecznia na swoich obrazach wnętrza pałaców, zamków, muzeów, często skupiając się na fragmentarycznych kadrach czy detalach. W procesie twórczym artysta bazuje na wykonywanych przez siebie w tych miejscach fotografiach.Nie ogranicza się do transpozycji widoku ze zdjęcia na medium malarskie, ale często je modyfikuje, by osiągnąć zamierzony efekt. Jego obrazy ukazują wnętrza skąpane w mroku, o rozmytych krawędziach. Oddzielną gałęzią jego twórczości jest malarstwo portretowe. Stokłosa interesuje się kinematografią, podkreśla, że szczególny wpływ na formułę jego malarstwa wywarły filmy Luchino Viscontiego oraz estetyka kampu.Malarz preferuje wrażenie niedookreślenia czy zagadkowości. About Artist W 2010 ukończył z wyróżnieniem krakowską ASP w pracowni prof. Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem obiektów, fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. W 2007 zajął II miejsce w konkursie organizowanym przez krakowską ASP pt. "Wobec Wyspiańskiego". Jego prace prezentowane były m.in. w Galerii Zero w Berlinie oraz w Galerii Olimpia w Krakowie. W 2010 wziął udział w głośniej wystawie "Ars Homo Erotica" w Muzeum Narodowym w Warszawie. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78419 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

Auktionsarchiv: Los-Nr. 132
14.11.2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 132
14.11.2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600