Babička plete
olej, plátno, 44 x 36 cm, rám, nabízená položka představuje žánrovou malbu z okruhu německého romantického malíře, který byl ve svém díle výrazně ovlivněn Düsseldorfskou malířskou školou. Svou pozornost však posléze přenesl na komorní výjevy z prostředí prostého venkovského života. Scény jsou plné detailů, vykazují svébytně zvládnuté zachycení různých povrchů či materiálů a prostřednictvím tlumené barevné palety vystihují náladu zcela v duchu romantismu 19. století, vzadu popsáno, rám poškozen
Babička plete