Biblia raeto-romanica Auktionsstart: Fr, 13. Dez 2019, 09:15 La sacra Biblia. Quai ais tuot la Sonchia Scrittüra: dal Velg et Nouf Testamaint: Cun l'agiunta dall'apocrifa. Vertida è stampada avant temp in Lingua Romanscha d'Engadina Bassa…da Jacobo Antonio Vulpio…& Jacobo Dorta à Vulpera… La II. Editiun. Stampada in Scuol Tras Jacobo N. Gadina, & Jacobo M. Wilhelm Rauch, 1743 [-1745]. Fol. Schöner blindgeprägter Lederband der Zeit über Holzdeckeln (Einband berieben). Bibliografia Retorumantscha 502.- Die 2. Ausgabe der erstmals 1679 erschienenen Engadiner Folio-Bibel. Schönes, minimal stockfleckiges Exemplar. Titelholzschnitt, liegt lose bei. Schliessen fehlen, S. 655/6 mit repariertem Einriss.