Tymek Borowski (b. 1984) Bez tytułu, 2007 r. olej/płótno, 40 x 40 cm sygnowany i opisany na odwrociu: 'TYMEK | BOROWSKI | 2007' Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Leona Tarasewicza, dyplom zdobył w 2009 roku. Wybrane wystawy indywidualne: 2014 – ‘All the stories are the same, but some of them are completely different’, Galeria Platán, Budapeszt; 2013 - ‘Na razie!’, Galeria Kolonie, Warszawa (we współpracy z Pawłem Śliwińskim); 2013 - ‘Theory and practice’, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa; 2009 - ‘Nowe Dobre Czasy’, galeria A, Warszawa. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Zachęta Narodowa Galerii Sztuki, Galerii Raster, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu czy w stołecznej Kordegardzie. Borowski należy do najmłodszych polskich twórców nurtu ‘zmęczonych rzeczywistością’ uciekając przed realizmem, buduje światy wyobrażone. W 2013 roku znalazł się w gronie pięciu finalistów prestiżowej nagrody ‘Spojrzenia’. Twórczość Borowskiego zakorzeniona jest w ideologicznie w nurcie surrealizmu, na polu estetyki artysta sięga do malarstwa materii, taszyzmu i abstrakcji, eksperymentuje z różnymi technikami i materiałami. Większość jego obrazów pokrywa gęsta, gruba faktura. W artystycznych poszukiwaniach często towarzyszy mu inny, młody polski artysta - Paweł Śliwiński. estymacja: 6 000 - 12 000