Auktionsarchiv: Los-Nr. 37

Tymek Borowski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
7.000 PLN
ca. 2.300 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 37

Tymek Borowski (b. 1984)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
7.000 PLN
ca. 2.300 $

Tymek Borowski (b. 1984) Portret L.J. Colwell , 2007 r. olej/płótno, 41 x 27 cm na odwrociu opisany: 'TYMEK | BOROWSKI | 2007' Mieszka, bawi się i pracuje w Warszawie. Studiował na warszawskiej ASP w pracowni Leona Tarasewicza w latach 2005 – 2009. Wybrane wystawy indywidualne: 2013 - ‘Na razie!’, Galeria Kolonie, Warszawa (we współpracy z Pawłem Śliwińskim); 2013 - ‘Theory and practice’, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa; 2009 - ‘Nowe Dobre Czasy’, galeria A, Warszawa. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. w CSW Znaki Czasu w Toruniu, Zachęta Narodowa Galerii Sztuki, Galerii Raster, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu czy w stołecznej Kordegardzie. Borowski należy do najmłodszych polskich twórców nurtu ‘zmęczonych rzeczywistością’ uciekając przed realizmem, buduje światy wyobrażone. Nominowany do tegorocznej nagrody ‘Spojrzenia 2013’. Tymek Borowski maluje głównie ze zdjęć, które są punktem wyjścia dla wielu jego obrazów. Chętnie wykonuje odrealnione portrety znanych postaci, które umieszcza na równie odrealnionych tłach. Na Portrecie Wilhelma Sasnala w miejscu twarzy jarzy się biała plama, zza której na górze zerkają ciekawie oczy portretowanego. Resztę płótna wypełniają bezkształtne, barwne plamy swobodnie nakładanej, miejscami ściekającej farby. Portret Carlosa Slima przedstawia pionowy, czarny ruszt z trzema poziomymi ramionami, na który zostały nadziane krwawe ochłapy różnych części ciała i wnętrzności. Portret Kazimiery Szczuki to organiczny, ażurowy stwór z licznymi wypustkami i wybrzuszeniami, zwieńczony rosochatymi czułkami. Z kolei Portret Reneta Achmetowa przedstawia sprasowany w kostkę tułów, z którego wyrasta okrągła jak piłka głowa pozbawiona rysów twarzy. Estymacja: 6 000 - 12 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 37
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 37
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600