TRULS MELIN född 1958 Drunknade sjömän Signerade på etiketter Truls Melin. Edition 5, serie 5 stk. Gips, höjd 48, 50 respektive 52 cm. Utförda 2006 Executed 2006. Signed on lables. Edition 5. Plaster. PROVENIENS Galleri Magnus Åklundh, Malmö Changes Tre stycken.