Skedar, två stycken Silver respektive mässing. Sked i silver med otydliga stämplar sannolikt Lars Castman. Vimmerby 1776. Sked i mässing omärkt. Sannolikt Sverige 1600-tal. L c:a 14,5-18,5 cm. Vikt silver sked ca 40 g.