Skedar, två stycken Silver. Delvis förgyllda. Omärkta. Sannolikt Stockholm 1600-tal. Varav en bär graverad datering 1679 och 1699. Längd ca 15-15,5 cm. Vikt ca 90 g. Knoppar med tvåsidig och fyrsidiga maskaroner. Skålar med graverad floral och fruktmotiv.