Auktionsarchiv: Los-Nr. 100

Jiří Bouma (1986)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
12.000 CZK
ca. 531 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 100

Jiří Bouma (1986)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
12.000 CZK
ca. 531 $
Zuschlagspreis:

Ptáčci
tuš, akryl, plátno, 2013, 30 x 40 cm, sign. zezadu J. Bouma, Obraz je inspirován Hitchcockovým hororem Ptáci. Jedná se o zachycení klidové atmosféry před hlavním dějem., Jiří Bouma prošel studiem malby v ateliéru Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze, během něhož absolvoval roční stáž na Korejské národní univerzitě v Soulu. Byla to právě tato zkušenost, která významně ovlivnila další směřování jeho uměleckého vývoje: vzdálil se figurální kompozici, která byla ústředním bodem jeho předchozí tvorby, a soustředil se na zkoumání možností čínské tušové malby a tradiční východoasijské symboliky potírající západní dualismus duše a těla, člověka a zvířete, lidské kultury a přírody. Vykročení z tohoto pojmového rámce autorovi dovoluje záměnu člověka za zvíře, a dává mu možnost výpovědi o lidské situaci prostřednictvím zobrazení specifických momentů jiných živočišných druhů.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 100
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

Ptáčci

Auktionsarchiv: Los-Nr. 100
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340