Auction 12.06.2019

Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
[email protected] · +420 224930340

Datum der Auktion: 12.06.2019

Zurück

Bild
Adalbert Bělohlávek (1863-?)

Krajina
olej, dřevo, 1885, 31 x 46 cm, sign. PD A. Bělohlávek 1885, rám

Los #: 11

Aufrufpreis: 25.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Eduard Svoboda (připsáno) (1814-1902)

Ve chlévě
olej, plátno, 19. století, 47 x 63 cm, rám, vzadu nalepen štítek s přípisem: Eduard Svoboda 1815, o obraze zmińuje se Jan Kollár ve výpočtu slovanských malířů Srdce bol, na rámu drobná poškození

Los #: 12

Aufrufpreis: 5.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Neurčený autor

Mytologický výjev - miniatura
malba na porcelánu, 7 x 8,5 cm, monogr. PD , kovový rám
Provenance: Antiquarian Dlážděná

Los #: 13

Aufrufpreis: 9.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Neznámý autor

Umělec a jeho můza
12, 6 x 8,5 cm, rám

Los #: 14

Aufrufpreis: 7.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Neznámý autor

Caritas Romana
olej, plátno, 2. pol. 18. století, 102,5 x 139 cm, rám

Los #: 15

Aufrufpreis: 35.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Želmíra Manclová (1916-?)

Zátiší
olej, plátno, 1940, 50 x 62 cm, sign. LD Manclová 40, slovenská malířka, vystavovala v Praze v Rubešově galerii roku 1942

Los #: 16

Aufrufpreis: 2.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
A. Rudolphi

Zátiší s ovocem
olej, plátno, 27 x 38 cm, sign. LD A. Rudolphi, rám, popraskané dřevo rámu

Los #: 17

Aufrufpreis: 6.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Karel Sigmund (1897-1959)

Lovecké zátiší
olej, dřevěná deska, 98 x 117 cm, sign. LD K. J. Sigmund, rám, malba místy poškozena

Los #: 18

Aufrufpreis: 3.500 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
František Emler (1912-1992)

Zátiší
tempera, běloba, papír, 23 x 23 cm, sign. PD F. Emler, rám

Los #: 19

Aufrufpreis: 3.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Kytice
olej, karton, 1930, 65,5 x 47,5 cm, sign. vzadu B. Ullrych 30

Los #: 20

Aufrufpreis: 10.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Gustav Bauer (1874-1933)

Roubenka u rybníčka
olej, karton, 1909, 68 x 87 cm, sign. PD Gustav Bauer 1909, rám

Los #: 21

Aufrufpreis: 17.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Ota Bubeníček (1871-1962)

Krajina
olej, karton, 34 x 49 cm, sign. PD O Bubeníček, rám

Los #: 22

Aufrufpreis: 12.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Roman Havelka (1877-1950)

Del Campo Santo
akvarel, papír, 1901, 22 x 28,5 cm, rám, na rámu oděrky
the disciple of prof. Liska and Stibral at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. J. Marak at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV, constituent member, chairman and honorary member of SVUM in

Los #: 23

Aufrufpreis: 8.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Karel Jan Sigmund (1897-1959)

Na podzim
olej, karton, 50 x 65 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám

Los #: 24

Aufrufpreis: 4.500 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
František Jakub (1875-1940)

Na louce u lesa
olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá

Los #: 25

Aufrufpreis: 120.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jos. Svoboda

Pohled na Prahu
olej, plátno, 63 x 78 cm, sign. PD Jos. Svoboda, rám, na rámu drobná poškození, plátno odřeno a protrženo

Los #: 26

Aufrufpreis: 5.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jaroslav Šimůnek (1872-1939)

Pražské panorama
olej, plátno, karton, 25 x 35 cm, sign. PD J. Šimůnek, rám, na rámu drobné oděrky

Los #: 27

Aufrufpreis: 6.400 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Oldřich Zezula (1907-1980)

Valdštejnská ulice v Praze
olej, plátno, 1977, 50 x 70, 5 cm, sign. PD Oldřich Zezula 77, rám, rám poškozen
the disciple of prof. O. Blazicek, J. Loukota and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of SVU Hodonin

Los #: 28

Aufrufpreis: 8.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jaroslav Grus (1891-1983)

Krajina I.
tempera, běloba, karton, 1963, 69 x 99 cm, sign. PD J. Grus

Los #: 29

Aufrufpreis: 10.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jaroslav Grus (1891-1983)

Krajina II.
tempera, pastel, 1969, 61 x 89 cm, sign. PD J. Grus

Los #: 30

Aufrufpreis: 10.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Pičín u Příbrami
olej, papír, 1930, 24 x 40 cm, sign. LD Boh. Ullrych 30, rám

Los #: 31

Aufrufpreis: 4.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Bohumil Ullrych (1893-1948)

U rybníka
olej, plátno, 1935, 44 x 61 cm, sign. PD B. Ullrych 35

Los #: 32

Aufrufpreis: 8.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
František Koudelka (1896-1976)

Chalupy v Olšových Vratech u Karlových Varů (Pohled z Vítkova vrchu)
olej, plátno, karton, 33 x 48 cm, sign. PD F.Koudelka, rám, vzadu popsáno autorem , na rámu drobné oděrky
Exposed: 5. - 19. X. 72 ku 55. výročí VŘSR v Karlových Varech - Tuhnicích

Los #: 33

Aufrufpreis: 3.500 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jiří Kosina (1891-?)

Ze Seminárské
olej, plátno, karton, 39 x 49 cm, vzadu nalepen autorský štítek, okraje odřené a otřepené

Los #: 34

Aufrufpreis: 2.500 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jan Karel Janovský - připsáno (1869-1931)

Ruská trojka
olej, plátno, karton, 27 x 36 cm, rám

Los #: 35

Aufrufpreis: 20.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Josef Paulus (1877-?)

Hrad Loket
olej, plátno, 1906, 80 x 63 cm, sign. LD J. Paulus, rám, nabízený obraz představuje zdařilou ukázku krajinářského žánru s důrazem na detail a atmosférou v duchu romantismu 19. století

Los #: 36

Aufrufpreis: 25.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Vlastislav Hofman (1884-1964)

Kostel sv. Petra a Pavla
akvarel, papír, 1904, 26,9 x 34,6 cm, sign. PD Hofman Vl. 1904 20/7

Los #: 37

Aufrufpreis: 3.500 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Josef Vaic (1884-1961)

Chrám sv. Mikuláše

Los #: 38

Aufrufpreis: 8.000 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Jan Bohumil Pospíšil (1898-1968)

Před soumrakem
olej, plátno, 34 x 49 cm, sign. LD Míla Pospíšil, rám, na rámu drobné oděrky

Los #: 39

Aufrufpreis: 4.800 CZK

Datum: 12.06.2019

Bild
Vlastimil Rada (1895-1962)

Pohled do lesa
olej, karton, 1911, 30 x 25,5 cm, sign. LD Vl. Rada 1911, rám, dílo z autorova raného období těsně před vstupem na Akademii výtvarných umění, kdy byl soukromým žákem Václava Jansy. Již tady se objevuje realistická krajinomalba v sytém zeleno-bílo-hnědém barevném akordu, provedená v

Los #: 40

Aufrufpreis: 6.000 CZK

Datum: 12.06.2019