Poselství chrámu
olej, plátno, 2015, 150 x 100 cm, sign. PD Vetengl 2015, Absence barevnosti neboli programové používání monochromní škály barev je pro mě typické. Protože, mně nezajímá barevnost, nýbrž světelnost obrazu. Pokud barevný obraz převedete do černobílé škály, může se stát, že nebude čitelný, ztratí prostor a tomu se chci vyhnout. Tento fialový odstín jsem si namíchal a vybral, protože se mi líbí a proto, že pro mě představuje duchovno nebo spiritualitu, což se perfektně hodí k tématu.
Poselství chrámu