Zátiší v ateliéru
akryl, dřevo, 2000, 21 x 15 cm, sign. PD M. Štolfa 2000, rám, vloni zesnulý Miroslav Štolfa patřil destítky let mezi nejvýznamnější brněnské umělce. Ve svém umění se isnspiroval především technickým pokrokem jako spolutvůrcem životního prostředí. Jeho zralá tvorba zaznamenala kladné ohlasy i v zahraničí
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)
Zátiší v ateliéru