Černá Studnice
olej, plátno, 1961, 80 x 115 cm, sign. PD L. Karoušek 61, rám, obraz akademického malíře a příslušníka generace padesátých a šedesátých let minulého století, který obohatil českou lyrickou abstraktní krajinomalbu o obsahově i formálně jedinečná díla. V případě Ladislava Karouška se nejedná o pouhé expresivní přenesení přírody do abstraktní podoby, ale o obsahově hodnotná díla, která jsou ve své podstatě výpovědí člověka hledajícího své začlenění v přírodním koloběhu a dění vesmíru
Literature: otištěno v novinách cca zač. 70 let
Černá Studnice