Podzimní řeka
olej, plátno, 2002, 100 x 80 cm, sign. LD Chaba, rám, autor byl interesantním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho malby nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivosti, kterou jeho pražské motivy a malostranská zákoutí oplývají. Nabízená díla jsou typickou ukázkou z jedinečného a nezaměnitelného díla tohoto významného českého malíře, jenž studoval soukromě a rovněž se nikdy nepřihlásil k nějakému kolektivnímu hnutí výtvarných umělců. Na svých malbách originálním rukopisem ztvárňoval především Prahu, uchvátil mu Karlův most, Vltava i Hradčany. Jeho styl je malebný až romantický, snový s charakteristickou barevností. Řada jeho výstav se uskutečnila také v zahraničí (Švýcarsko, Belgie, Egypt, Polsko, Německo). Dodnes Chaba patří mezi velmi vyhledávané české umělce
the private study
Podzimní řeka
the private study