Auktionsarchiv: Los-Nr. 71

Josef Lehoučka (1923-1999)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
18.000 CZK
ca. 796 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 71

Josef Lehoučka (1923-1999)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
18.000 CZK
ca. 796 $
Zuschlagspreis:

Ptáče
olej, plátno, 1973, 44 x 31,5 cm, sign. LD J. Lehoučka VI.73, rám, umělecké počátky Josefa Lehoučky jsou těsně spojeny s orientací okruhu studentů z ateliéru Františka Tichého na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kteří byli tehdy - a svým způsobem v různé míře trvale - upoutáni podněty surrealismu. Byl to Mikuláš Medek, Stanislav Podhrázský a Zbyněk Sekal Josef Lehoučka si mezi těmito jmény vydobyl pověst relativního solitéra, jen stěží zařaditelného do tehdejších populárních uměleckých proudů

Auktionsarchiv: Los-Nr. 71
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

Ptáče

Auktionsarchiv: Los-Nr. 71
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340