Auktionsarchiv: Los-Nr. 832

"L'Illetré - Bleu".

Modern Art + Design 644
16.11.2022 - 17.11.2022
Schätzpreis
30.000 SEK - 40.000 SEK
ca. 2.738 $ - 3.651 $
Zuschlagspreis:
38.000 SEK
Auktionsarchiv: Los-Nr. 832

"L'Illetré - Bleu".

Modern Art + Design 644
16.11.2022 - 17.11.2022
Schätzpreis
30.000 SEK - 40.000 SEK
ca. 2.738 $ - 3.651 $
Zuschlagspreis:
38.000 SEK

Joan Miró
1893-1983
Färglitografi, 1969. Signerad i vitt och numrerad 18/75. Bladstorlek 84,5 x 60,5 cm. (BFK Rives).
"L'Illetré - Bleu".
Lithograph in color, 1969. Signed and numbered 18/75 in white pencil. S: 84.5 x 60.5 cm. (BFK Rives).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 832
16.11.2022 - 17.11.2022
Bukowskis Stockholm
Arsenalsgatan 2
Box 1754
111 87 Stockholm
Schweden
info@bukowskis.com
+46 (0)8 6140800

Joan Miró
1893-1983
"L'Illetré - Bleu".

Auktionsarchiv: Los-Nr. 832
16.11.2022 - 17.11.2022
Bukowskis Stockholm
Arsenalsgatan 2
Box 1754
111 87 Stockholm
Schweden
info@bukowskis.com
+46 (0)8 6140800