Konkrétní imaginace
olej, plátno, 1980, 73 x 100 cm, sign. PD Smetana 80, sign. vzadu Jan Smetana rám, nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. V tvorbě Jana Smetany docházelo k pstupnému zabstraktnění námětu a koloristickému oživení obrazu. Tento obraz vznikl v době, kdy prof. Smetana úspěšně vedl ateliér na Akademii výtvarných umění v Praze a výrazně ovlivnil nastupující generaci umělců
the disciple of prof. O. Blazicek, K. Pokorny and C. Bouda at The Faculty of Architecture - The Czech Technical University in Prague, prof. J. Benda and A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of Skupina 42, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Skupina 58
Konkrétní imaginace