Jagoda Szymanska (b. 1983) Szyba II, 2009 r. olej/płótno, 110 x 110 cm na odwrociu sygnowany Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2009 r. Brała udział w licznych wystawach i konkursach, m.in. w IV Ogólnopolskim Konkursie na Obraz dla Młodych Malarzy im. M. Michalika w Częstochowie, 2010 oraz w II Festiwalu Sztuki Młodych "PRZECIĄG" w Szczecinie, 2009. W magazynie Duży Format (dodatek do Gazety Wyborczej, wrzesień 2009) w ramach cyklu "Młody Maluje" jeden z artykułów został poświęcony artystce.