[IMPRESSIONS XVIe] Valerius Maximus, Valerii Maximi dictorum factorumque memorabilium exempla, Lutetiae, Roberti Stephani, 1544. Un volume in-8. Reliure plein cuir marron à motif doré au centre des plats, dos à fleurons à 5 nerfs (un morsfendu, restaurations). Joint Justini ex trogi pompeii, historiis extensis, libri XLIIII, Venetiis, apud simonem cornettum & fratres, 1593. Un volume reliure plein vélin titrée au dos (mouillures claires en fin d'ouvrage, reliure usée) et CASSIODORE, Magni Aurelii Cassiodori Senatoris V. C., Parisiis, Sebastianum nivellium, 1583. Un volume in-4, reliure plein vélin (pages uniformément roussies)