Gudmundur Erró N.1932 UNDERWATER DYKE (NEW YORK) SIGNED ON THE BACK; OIL ON CANVAS. EXECUTED IN 1968. signé au dos huile sur toile 76 x 101,5 cm; 29 15/16 x 39 15/16 in. Exécuté en 1968.