Auktionsarchiv: Los-Nr. 159

František Kysela (1881-1941)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
4.000 CZK
ca. 177 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 159

František Kysela (1881-1941)

Auction 12.06.2019
12.06.2019
Aufrufpreis
4.000 CZK
ca. 177 $
Zuschlagspreis:

Prométheus
dřevoryt, akvarel, 1932, 64,5 x 49,7 cm, sign. PD František Kysela 1932, rám, LD popsáno: Dřevoryt Goetheo Fausta vytištěn pro bratra Emánka a jeho ženu Elinku k Vánocům v roce Goethově. Dílo našeho významného malíře, grafika a scénického výtvarníka, který vystudoval AVU v Praze u Hanuše Schweigera a později ve stejném městě vedl nově založenou školu pro užitou grafiku. Byl členem SVU Mánes, Osmy, Skupiny výtvarných umělců, pracoval také pro Artěl. Ve svém díle ovlivněn stylem art deco, kubismem, ale rovněž renesančními a středověkými dřevoryty
studied at The Secondary School of Applied Arts in Prague, at The Academy of Fine Arts in Prague

Auktionsarchiv: Los-Nr. 159
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

Prométheus

Auktionsarchiv: Los-Nr. 159
12.06.2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340