Auktionsarchiv: Los-Nr. 217

[Één van 3 deluxe exemplaren, met gesigneerde brieven] (1) Jo Boer. Kruis of munt.

Auction 12.06.2018
12.06.2018
Schätzpreis
Zuschlagspreis:
200 €
ca. 235 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 217

Auction 12.06.2018
12.06.2018
Schätzpreis
Zuschlagspreis:
200 €
ca. 235 $

Den Haag, A.A.M. Stols, 1949, 307,(1) p., één van slechts 3 deluxe exemplaren gebonden in oorspronkelijk halfperkament naar ontwerp van Helmut Salden met gedeeltelijk bewaard stofomslag. Met eigenaarsnaam van Adriaan Goekoop gedateerd '"s Hage, 23 April '49" op de halftitel. Ingeplakt op het vrije schutblad een originele, handgeschreven en gesigneerde brief door Jo Boer aan "Zeer Geachte Mijnheer en Mevrouw Goekoop": "Ik laat u door mijn uitgever een luxe-exemplaar van Kruis of munt zenden; er bestaan drie gelijke exemplaren, één blijft in de bibliotheek van den heer Stols, het tweede laat ik u zenden en het derde blijft in mijn privé bezit. Ingesloten in deze brief vindt u verder een gedroogd takje wilde hyacinten uit de grote wilde tuin van het huis, dat ik in Frankrijk als resultaat van mijn werk heb kunnen kopen." [het betreffende takje is opgeplakt op de halftitel, beschadigd]. Voorts los ingelegd in het boek een tweede handgeschreven en gesigneerde brief door Jo Boer aan de heer Goekoop (met de envelop bewaard). Een zeer interessante brief met betrekking tot de publicatie van Kruis of munt, een werk dat werd bekroond met de prijs voor de beste Haagse roman door de Jan Campertstichting. Jo Boer geeft aan dat er een moeilijkheid is bij de publicatie ervan, die Goekoop aangaat. Die moeilijkheid is dat Goekoops villapark/ landgoed "Sorghvliet" met naam en toenaam in het boek wordt genoemd: "De meningen van uitgever en jury [v.d. Jan Campertstichting] liepen hierin nochal uitéén. Dr Hulsker raadde mij aan de naam te veranderen; Stols en de heer Bordewijk vonden het van nul en generlei belang. (...) Mijn vraag en de vraag van mijn uitgever is nu deze: Wilt u dat de naam Sorghvliet in de roman veranderd wordt? (...)." De naam Sorghvliet is uiteindelijk ongewijzigd gebleven (zie bijvoorbeeld pagina 294).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 217
12.06.2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 217
12.06.2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138