Auktionsarchiv: Los-Nr. 224

De seer wonderlijcke schoone triumphelijcke incompst, van den hooghmogenden prince Philips, prince van Spaignen [...].

Schätzpreis
2.000 € - 2.500 €
ca. 2.175 $ - 2.719 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 224

Schätzpreis
2.000 € - 2.500 €
ca. 2.175 $ - 2.719 $
Zuschlagspreis:

(Belgique, Cérémonie) - - GRAPHEUS, Cornelius.- De seer wonderlijcke schoone triumphelijcke incompst, van den hooghmogenden prince Philips, prince van Spaignen [...]. ( ANTWERPEN, VOER PEETER COECKE VAN AELST, GESWOREN PRINTERE, BY GILLIS VAN DIEST, 1550). Kl. in-f° : [56] ff. (sporadische microscopische vlekjes). Gebonden door J. Schavye (Brussel) : rood marokijn, platten met omlijstingen van zwarte rolstempel tussen lijnen, vergulde hoekstempels, goudgestempelde rug met ribben, vergulde rolstempel rondom binnenzijde der platten, vergulde sneden.

ZEER MOOI EXEMPLAAR en EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING (1ste Lat. uitg. : 1550) toegeschreven aan Gillis van Diest (c. 1496-1572). Relaas van de Blijde Intrede van Filips II van Spanje te Antwerpen bij zijn troonsbestijging na de abdicatie van Keizer Karel V. Feestboek geïllustreerd met 29 grote houtsneden naar Pieter Coecke van Aelst het merendeel op een volledige pagina. De titel en het privilege zijn versierd met een Renaissance sierlijst in de stijl van Vredeman de Vries. # Landwehr, S.C., 25; # Machiels G-448; # Adams S-763 (onder Scribonius); # STC Dutch 185 (id.); # niet in BB, Soltész. Herkomst : J.J.P. Vanden Bemden, Antwerpen (stempel); Librairie Fl. Tulkens, Bruxelles (label). -- Édition originale de la traduction de cet important livre de fête donnant la relation de la joyeuse entrée de Philippe II à Anvers lors de sa succession à Charles Quint. Illustrée de 29 bois d'après Pieter Coecke van Aelst Le titre et le privilège sont ornés d'encadrements Renaissance dans le style de Vredeman de Vries. Maroquin rouge moderne par J. Schavye (rare pet. taches). Top J'enchéris

Auktionsarchiv: Los-Nr. 224
08.12.2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

Auktionsarchiv: Los-Nr. 224
08.12.2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332