CARL FREDRIK REUTERSWÄRD född 1934 Suprematism - Green Version Triptyk. Emalj på duk, totalt mått 203 x 114 cm, vardera 88 x 114, 27 x 114, 88 x 114 cm. Nr 1 signerad och daterad på baksidan C F Reuterswärd 1980. Nr 2 signerad på baksidan Reuterswärd. Nr 3 signerad Reuterswärd. PROVENIENS: Carl-Erik Björkegrens samling, Stockholm