Agnieszka Figurska (b. 1971) Akt, 2015 r. akryl/płótno, 120 x 100 cm sygnowany p.d.: 'Figurska' Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. W 1999 r. obrona dyplomu z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. W. Garbolińskiego, oraz w Pracowni Projektowania Ubioru prof. A. Nawrota. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, pracą projektową i ilustratorską.