Agnieszka Figurska (b. 1971) Metropolie 46, 2014 r. akryl/płótno, 80 x 120 cm sygnowany p.d.: 'Figurska' Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. W 1999 r. obrona dyplomu z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. W. Garbolińskiego, oraz w Pracowni Projektowania Ubioru prof. A. Nawrota. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, pracą projektową i ilustratorską.rzemińskiego w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa.